Evroliga: Partizan ubedljiv protiv Asvela, Zvezda poražena od Virtusa

'Crno-beli' će u narednom 23. kolu u petak gostovati Žalgirisu, dok će 'Crveno-beli' u četvrtak u Milanu igrati sa Armanijem

01.02.2023. 08:01
  • Podeli:
Partizan_Rade Prelić Tanjug-63d98026bdb74.webp Foto: Rade Prelić / Tanjug

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Beogradu ekipu Asvela rezultatom 92:71 (25:16, 25:20, 26:15, 16:20) u meču 22. kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Kevin Panter sa 22 poena, dok je Dante Egzum ubacio 13. Matijas Lesor je dodao 12 poena, a Džejms Naneli 10. Kod gostiju, najbolji su bili Jusufa Fol i Iv Pons, koji su postigli po 14 poena.

"Crno-beli" imaju skor od po 11 pobeda i poraza, dok Asvel ima učinak od osam trijumfa i 14 poraza. Partizan će u narednom, 23. kolu Evrolige, u petak od 19 sati gostovati Žalgirisu, dok će Asvel na svom terenu dočekati Virtus.

Asvel je trojkom otvorio večerašnji meč, a onda je Panter uzvratio sa dva precizna šuta za tri poena. "Crno-beli" su u nastavku meča zaigrali angažovanije i u šestom minutu imali su vođstvo od 19:11. Partizan je prvu četvrtinu rešio u svoju korist 25:16.

"Crno-beli" su početkom druge četvrtine stekli deset poena prednosti, a onda su domaći košarkaši bodreni sa tribina i trojkama Džejmsa Nanelija prvo poluvremenu dobili rezultatom 50:36.

Košarkaši Partizana su u trećoj četvrtini odličnom igrom praktično rešili pitanje pobednika. Prednost domaćeg tima rasla je iz minuta u minut, a "crno-beli" su u poslednju četvrtinu ušli sa vođstvom od 76:51.

Gosti su poslednju četvrtinu otvorili serijom 6:1 i smanjili vođstvo Partizana na 77:57. "Crno-beli" su do kraja meča sačuvali visoku prednost i zasluženo su stigli do ubedljive pobede od 92:71.

Virtus dobio sa 12 razlike

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u Bolonji od ekipe Virtusa rezultatom 84:72 (30:14, 18:21, 22:16, 14:21) u meču 22. kola Evrolige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Tornike Šengelija sa 15 poena, dok je Kajl Vims ubacio 13. Srpski košarkaš Miloš Teodosić postigao je šest poena i imao dva skoka i devet asistencija za 24 minuta na terenu. U ekipi Crvene zvezde najbolji je bio Luka Vildoza sa 20 poena, dok je Dalibor Ilić dodao 10.

Crvena zvezda i Virtus imaju po 10 pobeda i 12 poraza. "Crveno-beli" će u narednom kolu Evrolige u četvrtak od 20.30 sati igrati u Milanu sa Armanijem, dok će Virtus dan kasnije gostovati Asvelu.

Virtus je dobro otvorio meč i poveo 9:2. Prednost domaćeg tima rasla je iz minuta u minut, a Virtus je prvo četvrtinu dobio rezultatom 30:14.

Italijanski tim je drugu četvrtinu otvorio trojkom Marka Belinelija i poveo 33:14. Igralo se potom poen za poen, a u 15. minutu bilo je 40:25 za Virtus. Košarkaši Crvene zvezde su nešto angažovanijom igrom u finišu druge četvrtine uspeli da smanje prednost domaćeg tima na 48:35.

Virtus je na startu treće četvrtine održavao prednost od 13 poena, ali su domaći košarkaši zaigrali angažovanije u finišu i u poslednji deo meča ušli sa vođstvom od 70:51. Košarkaši Crvene zvezde su u poslednjoj četvrtini zaigrali angažovanije, ali je Virtus na kraju slavio rezultatom 84:72.