Rukomet

nor-dan-rukom-Slavko Midzor_PIXSELL-1668978468145.webp

Norvežanke obranile naslov europskih prvakinja

Ranije su brončanu medalju izborile Crnogorke koje su u ogledu za treće mjesto svladale Francusku

cro-rukomet-Slavko Midzor_PIXSELL-1668870039815.webp

Rukometašice u kvalifikacijama za SP igraju protiv Slovačke

'Bilo je i boljih, ali i lošijih kombinacija, odnosno suparnika. Željeli smo izbjeći Češku. Nije loše', kaže izbornik Nenad Šoštarić

nor-fra-rukom-profimedia-1668806995771.webp

Dankinje i Norvežanke u finalu Europskog prvenstva

Danska je u polufinalu s 27:23 pobijedila Crnu Goru, a Norveška je bila bolja od Francuske s 28:20

goluza_Goran Stanzl_PIXSELL -1668689294223.webp

Goluža novi trener rukometaša PPD Zagreb

'Situacija nije lagana, ali time je i motiv veći, a ja imam strašan motiv', rekao je Goluža za klupsku internet stranicu

rukomet-petika_Slavko Midzor_PIXSELL-1668625630267.webp

Rukometašice za kraj poražene i od Švedske

Polufinale Europskog prvenstva su iz naše skupine osigurale Norveška i Danska, a iz skupine II Francuska i Crna Gora

nanad sostaric_slavko midzor_pixsell-1668283261269.webp

Šoštarić: 'Jesmo li sretni s ovim prvenstvom? Nismo. Jesu li cure dale sve od sebe? Jesu.'

'Suludo je očekivati da će Hrvatska osvajati medalje iz godine u godinu i braniti ih', kaže izbornik hrvatskih rukometašica

rukomet_hrvatska - danska_slavko midžor_pixsell-1668277061483.webp

Poraz od Danske: Hrvatske rukometašice oprostile se od borbe za medalju

Hrvatske je ostala bez izgleda za prolaz u polufinale nakon poraza protiv Danske 17:26 i ostaje na dva prenesena boda iz prvog dijela

sostaric_Slavko Midzor_PIXSELL-1668109715995.webp

Šoštarić: 'Njihova vratarka je bila igračica utakmice, to dosta govori'

'Nikoga ne možeš pobijediti sa šest golova u poluvremenu. Veliki problem bili su brzi šutevi sa sredine', kaže hrvatski izbornik.

rukomet_hrvatska - slovenija_slavko midžor_pixsell-1668105594912.webp

Slovenke nadigrale Hrvatice: Loše 2. poluvrijeme koštalo je naše rukometašice poraza

Slovenija je u prvoj utakmici 2. kruga slavila sa 26:18 i umanjila šanse hrvatskim rukometašicama za prolaskom u polufinale

rukometasice_slavko midzor_pixsell-1668068741196.webp

Rukometašice drugi krug Eura otvaraju sa Slovenijom

"Nema baš nikakvih tajni između ove dvije reprezentacije. Njihov izbornik Dragan Adžić i ja odradili smo puno zajedničkih priprema", kaže Nenad Šoštarić

rukometašice_Slavko midžor_pixsell-1667933236035.webp

Šoštarić nakon Švicarske: 'Ova mi je utakmica uzela šest godina života'

'Najvažnije je da smo ostvarile cilj, a to je da prolazimo skupinu s dva boda i čekamo drugi krug', rekla je Tena Japundža

stela posavec_rukometašice_slavko midžor_pixsell-1667934256294.webp

Idu u drugi krug: Rukometašice u zadnjim sekundama izvukle remi protiv Švicarske

Hrvatske rukometašice su imale vodstvo od četiri razlike protiv Švicarki, ali su se nakon loše odigrane završnice spašavale poraza u zadnjim sekundama

luka ude_RK Cakovec-1667898586922.webp

Nećak Filipa Udea zabio 30 golova na jednoj utakmici!

'Nije riječ o košarkaškoj, već o rukometnoj utakmici', ističu iz Rukometnog kluba Čakovec

tea pijevic_Sanjin Strukic_PIXSELL-1667763488395.webp

Šoštarić o Mađarskoj: 'Kockali su se šutem izvana, a tu je Tea carica'

'Branim u Mađarskoj pa znam ja njih, ali i one znaju mene. Obrana je bila sjajna', rekla je igračica utakmice Tea Pijević

rukometasice_Sanjin Strukic_PIXSELL-1667761406432.webp

Odlična Hrvatska uvjerljiva protiv Mađarske

Fantastičnu utakmicu odigrale su Valentina Blažević s devet pogodaka i osam asistencija te Tea Pijević s 14 obrana

larissa kalaus_Igor Soban_PIXSELL-1667729357582.webp

Larissa Kalaus: Ne smiju nam se događati 'crne rupe' u igri

'Moramo izbjeći pad koncentracije koji nam se dogodio na utakmici protiv Norveške', kaže hrvatska reprezentativka pred utakmicu s Mađaricama

nenad sostaric_Igor Soban_PIXSELL-1667600805477.webp

Šoštarić nakon poraza od Norveške: 'Odigrali smo odličnih 40-45 minuta'

'Nakon toga su pali neki osnovni principi discipline koje smo tražili, a tražili smo da napad bude duži i da bude širok', kaže hrvatski izbornik

stela posavec_Igor Soban_PIXSELL-1667597855838.webp

Pad u nastavku: Hrvatske rukometašice poražene od Norveške

Na startu Europskog prvenstva Hrvatska je u Ljubljani odigrala dobro prvo poluvrijeme, no braniteljice naslova su na kraju slavile s 32:23

Ivica Obrvan_.Sanjin Strukic-Pixelljpg-1667561324956.webp

Smjena u PPD Zagreb: Obrvan više nije trener

Prvu ekipu rukometnog kluba PPD Zagreb do daljnjega će voditi pomoćni treneri Tonči Valčić i Denis Špoljarić.

rukometasice_Vjeran Zganec Rogulja_PIXSELL-1667391529772.webp

Rukometašice otputovale na Euro, snimile su i najavni spot

Hrvatska nastup na Europskom prvenstvu počinje s najtežim mogućim suparnikom - Norveškom, europskim i svjetskim prvakinjama te olimpijskim doprvakinjama

sostaric-cro-Vjeran Zganec Rogulja_PIXSELL-1666611392210.webp

Nekompletna Hrvatska počela završne pripreme za Europsko prvenstvo

'Meni je smiješno kada kažu da počinju pripreme za Europsko prvenstvo koje traju samo tri dana. Da budem grub, sve je to maloumno', kaže izbornik Šoštarić

sostaric_Vjeran Zganec Rogulja_PIXSELL-1666001506225.webp

Šoštarić objavio popis rukometašica za završne pripreme uoči Europskog prvenstva

Na popisu se nalazi 20 rukometašica, no među njima nisu Ćamila Mičijević, Josipa Mamić i Ana Turk koje su ozlijeđene

tin lucin_Igor Soban_PIXSELL-1665933294639.webp

Hrvatski rukometaši teško do pobjede u Belgiji

Nakon što su poveli 16:13, naši su rukometaši dopustili domaćinu da napravi niz od 5:1 i u 39. minuti povede s18:17

rukomet-cro-Igor Soban-PIXSELL-1665603083446.webp

Hrvatski rukometaši započeli kvalifikacije uvjerljivom pobjedom

Naša je reprezentacija vodila od početka do kraja utakmice protiv Grčke, a izbornik je dao priliku svim igračima koje je imao na raspolaganju