Majer ušao i spasio Hrvatsku: Final four Lige nacija sada je sasvim blizu

Hrvatska će se plasirati na završni turnir ako u nedjelju u Beču pobijedi Austriju ili ako Danska ne pobijedi Francusku

• Podijeli:
majer_profimedia-1663879712430.webp Foto: Goran Stanzl/PIXSELL

U dvoboju petog kola prve skupine Lige nacija hrvatski nogometaši su u Maksimiru pobijedili Dansku s 2:1 (0:0), te su preuzeli prvo mjesto u skupini. Naša reprezentacija je sada u izglednoj poziciji izboriti završnicu ovog natjecanja.

Za to će joj trebati pobjeda u nedjelju u Beču protiv Austrije, iako će joj u povoljnom raspletu skupine biti dovoljan i nerješen rezultat, pa čak i poraz.

Hrvatska je povela golom Borne Sose u 49. minuti. Imala je naša momčad udarac iz kuta, Danci su odbili prvi nalet, ali loptu je malo izvan šesnaesterca dočekao Sosa i ljevicom je plasirao uz samu vratnicu Schmeichelovog gola.

Iako je Hrvatska i u drugom poluvremenu bila puno bolja i imala više prigoda, izjednačio je Christian Eriksen fantastičnim pogotkom s 25 metara u 77. minuti. Činilo se tada da je pred Hrvatskom teških 15-ak minuta završnice, no nije tako bilo.

Samo minutu i pol kasnije Lovro Majer, koji je tek ušao u igru, osigurao je pobjedu Dalićevih izabranika pogotkom za konačnih 2:1. Oršić je ostavio loptu za Majera, a on se izvukao na lijevu nogu i s 20-ak metara preciznim udarcem u dalji Schmeichelov kut donio pobjedu Hrvatskoj.

Hrvatska je ovom pobjedom osigurala ostanak u najjačem razredu Lige nacija, a prvi put u povijesti plasirat će se na završni turnir ako u nedjelju u Beču pobijedi Austriju ili ako Danska ne pobijedi Francusku.

U drugom dvoboju ove skupine skupine Francuska je svladala Austriju s 2:0.