Embolo donio slavlje Švicarcima protiv Kameruna

U prilično nezanimljivoj utakmici jedini gol je poistigao rođeni Kamerunac koji od 2014. godine ima švicarsko državljanstvo

Autor: Una TV
Calendar 24.11.2022.
  • Podijeli:
Kamerun Švajcarska 1-1669287248693.webp Foto: AP Photo/Petr Josek/Tanjug

Na stadionu Al Janoub Švicarska i Kamerun odigrali su najsporiju, a samim time i najnezabavniju utakmicu na Svjetskom prvenstvu. Tri boda pripala su Švicarcima golom Brieela Emboloa, no ne može se reći da su Švicarci bili puno bolji.

Obje ekipe su u susret ušle oprezno, ali s namjerom da što prije dođu do prednosti. Švicarci su imali inicijativu i puno veći posjed lopte, Kamerunci su čekali protunapad ili prekid.

Prvo uzbuđenje, i to iz kontre, napravili su Kamerunci u 10. minuti kada su došli pred švicarska vrata. Izveo je loptu s lijeve strane Toko Ekambi, ubacio u okvir gola, ali vratar brani. Mbeumo je naletio na odbijenu loptu i udarcem iz voleja s devet metara poslao loptu u publiku.

Choupo-Moting imao je još jednu priliku za Kamerun pet minuta kasnije, kada je iz novog kontranapada, nakon ukradene lopte na sredini terena, stigao do kaznenog prostora Švicarske, ali ne samo da je promašio, već se pokazalo pogodak, a bio ga je, ne bi priznali jer je bila opasna igra na sredini terena kad je krenula akcija.

Kamerunci pokazuju da nisu nimalo lak protivnik. Švicarci se ne otvaraju često, jer čak i kada pokušaju organizirati otvoreniju igru, Kamerunci zastaju i tjeraju ih da se vrate "dosadnoj igri".

Kamerunci su imali još jednu priliku pred golom Sommera. Igrala se 30. minuta kada je odigrana akcija po desnoj strani koju je lošim udarcem završio Hongla, a švicarski vratar je dobro obranio. Potom su izveli korner, koji nije prijetio golu Sommera.

Prvo poluvrijeme produženo je samo dvije minute. Kamerunci su u posljednjim sekundama imali prekid, odnosno slobodan udarac s 20 metara nakon kojeg je lopta stigla u ruke suparničkog čuvara mreže.

Odmor je bio prijeko potreban i igračima i publici.

Čim su se vratili iz svlačionice na teren, Švicarci su zatresli mrežu i golom rođenog Kamerunca Embola došli do prednosti koja je donijela olakšanje.

Sve se dogodilo u 48. minuti kada je krenula akcija na desnoj strani, Shaqirijev centaršut na rub šesnaesterca gdje se našao Breell Embolo i rutinski savladao Onanu za 1:0.

Kamerunci su pali nakon primljenog gola, ali Choupo-Moting je u 58. minuti imao priliku zaprijetiti švicarskim vratima samo da je imao podršku suigrača. Napadač Bayerna sve je napravio sam, svladao je i obranu, ali nije imao kome dodati pa je pokušao pucati i iznudio samo korner.

Švicarska je priliku, nakon dobre akcije i novog ubačaja, imala u 68. minuti. Vargas je pucao iz prve, ali je Onana izvrsnom intervencijom spasio vrata Kameruna. Frank Angis je umalo zabio autogol nakon udarca iz kuta, pokušavajući spriječiti zicer Emboloa.

Ove dvije reprezentacije nalaze se u grupi sa Srbijom i Brazilom, koji večeras od 20 sati u međusobnom susretu imaju prvi nastup na Svjetskom prvenstvu.