Utakmica za Ginisa: Rukometaši za poluvrijeme dali samo jedan gol

Cijelo drugo poluvrijeme nisu postigli nijedan pogodak iz igre

14.02.2023. 11:45
rukomet Pixabay-63889c293a66f.webp Foto: Pixabay

U 15. kolu ARKUS lige Srbije za rukometaše meč za pamćenje odigrali su Šamot 65 i Rudar Kostolac.

Ova dva tima u ponedjeljak, 13. februara, su našla svoje mjesto u istorijskim knjigama rukometa.

Ne zbog neke posebne rukometne igre, već najviše zbog učinka u drugom dijelu susreta.

Poluvrijeme je završeno 8:12 za goste. U prvi momenat ništa čudno, rezultat koji često viđamo nakon pola sata rukometne igre.

Ali, u nastavku domaća ekipa počinje da igra nevjerovatno u odbrani.

Rudar Kostolac je u drugom poluvremenu postigao samo jedan pogodak i to iz sedmerca.

Cijelo drugo poluvrijeme nisu postigli nijedan pogodak iz igre.

Ni domaća ekipa nije bila pretjerano efikasna, postigli su deset golova u drugom poluvremenu, ali je  kraju meča trijumfovao je Šamot rezultatom 18:13.