Nakon debakla, katastrofa: Zmajice bez municije protiv Kine

Nije još gotovo, još postoje šanse za četvrtfinale, ali igra i zalaganje moraju da budu na višem nivou. Prilika za porpavni već je sutra

Autor: Dejan Marić 23.09.2022.
  • Podijeli:
Džonkel Džons_FIBA-1663912063583.webp Foto: FIBA

Košarkašice BiH doživjele su još jedan ubjedljiv poraz na Mundobasketu.

Ako je premijernih "minus 24" protiv Portorika bio debakl, onda je današnjih "minus 47" u duelu sa Kinom ravno katastrofi. Konačan rezultat glasio je 98:51 (26:21, 24:10, 32:15, 16:5).

Treba uzeti obzir podatak da Zmajice debituju na najvećoj smotri, da je i za njih i za stručni štab sve ovo novo.

Međutim, ovakva dva izdanja niko nije očekivao. Današnja predstava bila je solidna samo u prvoj četvrtfini. Već u drugoj, rival je ubacio u brzinu više koju bh. sastav nije uspio da prati.

Posebno zabrinjava izdanje u drugom poluvremenu, odnosno zadnoj četvrtini u kojoj su izabranice Gorana Loje potpuno ostale bez municije, ubacivši svega pet poena.

Potpunu nemoć najbolje ilustruje podatak da je pobjednik duel završio sa zbirnim indeksom 146, a poraženi sa 38!

I ovog puta najefikasnija je bil Džonkel Džons sa 17 koševa, a dvocifrena je bila samo još Matea Tavić (10). Pobjednice je predvodila Ksu Han, strijelac 18 pogodaka.

Nije još sve gotovo, još postoje šanse za četvrtfinale, ali igra i zalaganje moraju da budu na kud i kamo višem nivou. Prilika za porpavni već je sutra. Rival je Južna Koreja protiv koje će Zmajice koplja ukrstiti od 10 časova.

Rezultati drugog kola, grupa A: Portoriko - SAD 42:106, Belgija - Južna Koreja 84:61, Kina - BiH 98:51, grupa B: Srbija - Japan 69:64, Francuska - Kanada 45:59, Mali - Australija 58:118.