Lider bez greške: Sunca još niko nije ugasio

Helios je jedini tim Jadrana koji nije okusio gorčinu poraza, a sjajan niz nastavio je protiv Sutjeske

Calendar 24.01.2023. 16:53 / UNA-7
  • Podijeli:
Sutjeska Helios ABA 2_ABA-63cfefcdd4aa4.webp Foto: ABA league j.t.d. / Dragana Stjepanović

Košarkaši Heliosa zadržali su maksimalan učinak i nakon osmog kola ABA 2 lige.

Popularna Sunca jedini su tim Jadrana koji nije okusio gorčinu poraza, a sjajan niz nastavio je protiv Sutjeske.

Nakon 40 minuta zanimljive košarke semafor je pokazivao 74:66 (19;18, 19:20, 20:13, 16:15) u korist lidera.

U prvoj četvrtini smo gledali rezultatsku klackalicu, nijedan tim nije uspio da napravi osjetniju prednost te se na prvi odmor otišlo pri rezultatu 19:18 u korist sastava iz Domžala.

No, situacija na parketu ubrzo se promijenila. Nikšićani su "posložili" odbranu, pogodili neke teške šuteve i za tili čas bili na 32:24.

Taj ritam, pak, nisu uspjeli da održe protiv vodeće ekipe lige koja je uzvratila serijom 10:0 za preuzimanje vođstva koje je ispustila u posljednjem napadu druge dionice. Rezultat na poluvremenu glasio je 38:38.

Slovenački tim još jednom je dodao gas u nastavku, otišao na, činilo se nedostižnih "plus 12" (58:46). Međutim, predaja nije bila opcija za crnogorski sastav.

Sutjeska je još jednom uspjela da se vrati, izjednači, zaprijeti, ali joj je ponestalo snage za potpuni preokret.