Vatreni srušili Dansku i stigli na korak od Final Foura Lige nacija

U drugom meču grupe Francuska je savladala Austriju. Noć su obilježile i pobjede Nizozemske nad Poljskom i Belgije protiv Velsa

Autor: Aldin Tiro 22.09.2022.
  • Podijeli:
hrvatska_danska - reuters-1663878610657.webp Foto: Reuters

U grupi 1 petog kola Lige nacija, Hrvatska je Maksimiru savladala Dansku rezultatom 2:1 i tako došla nadomak plasmana na Final Four Lige nacija.

Susjedi su krenuli ofanzivno po tri boda, a izdvajamo udarac Kramarića, koji nije bio precizan. Na poluvrijeme se ipak otišlo bez golova, ali u drugom dijelu gledali smo pravi vatromet.

Igrao se 49. minut kada je odbijenu loptu u mrežu proveo Borna Sosa, koji je lijepo pogodio gol Danske.

U 77. minuti najljepši detalj susreta. Veznjak Uniteda Christian Eriksen je povukao loptu s 30-tak metara, malo prišao golu Hrvatske i onda fantastičnim udarcem pogodio za 1:1.

Samo dvije minute trajala je radost Danaca. Lovro Majer je u 79. minuti pogodio za veliku pobjedu Hrvatske i skok na prvo mjesto. Hrvati u posljednjem kolu igraju protiv Austrije u gostima i trijumf ih sigurno vodi na Final Four, među četiri najbolje ekipe Lige nacija.

U drugom meču ove grupe Francuska je rezultatom 2:0 savladala Austriju, a golove su zabili Mbappe i Giroud.

Drugu grupu elitne skupine Lige nacija obilježile su pobjede Nizozemske nad Poljskom u gostima (2:0) i Belgije na svom terenu protiv Velsa (2:1).